Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zjeżdżalnia linowa już zamontowana
piątek, 11, październik 2019
Thumbnail Plac zabaw na osiedlu w Nowej Wsi Legnickiej oraz przy ul. Gniewomierskiej wzbogacił się o nowe urządzenie. Na tych dwóch placach zabaw zamontowano zjeżdżalnie linową. Fundusze pochodziły z budżetu sołeckiego.

Aktualności

Zjeżdżalnia linowa już zamontowana

zjezdzalnia0Plac zabaw na osiedlu w Nowej Wsi Legnickiej oraz przy ul. Gniewomierskiej wzbogacił się o nowe urządzenie. Na tych dwóch placach zabaw zamontowano zjeżdżalnie linową. Fundusze pochodziły z budżetu sołeckiego.

Czytaj więcej: Zjeżdżalnia linowa już zamontowana

Święto pieczonego ziemniaka już za nami

ziemniak000Mieszkańcy naszej wsi w sobotę, 14 września spotkali się na wspólnej zabawie, której głównym bohaterem był ziemniak. Organizatorami spotkania pt. "Święto Pieczonego Ziemniaka" było Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej: Święto pieczonego ziemniaka już za nami

Dożynki wojewódzkie w Niemczy

niemczaW niedzielę 8 września br. w Niemczy odbyły się dożynki wojewódzkie i diecezjalne. Powiat legnicki reprezentowały przedstawicielki „Nowowianek" które wraz z naszym wieńcem dożynkowym. uczestniczyły w wojewódzkim świecie plonów.

Czytaj więcej: Dożynki wojewódzkie w Niemczy

Podziękowanie za organizacje Dożynek

podziekowanie00Dożynki to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt polskiej wsi. Było nam bardzo miło, że tak wielu dostojnych Gości oraz Mieszkańców Gminy Legnickie Pole przybyło do naszej miejscowości by wyrazić szacunek i wdzięczność rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Chcemy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Podziękowanie za organizacje Dożynek

Franciszkanie przejęli naszą parafię

parafia00Z dniem dzisiejszym tj. 26 sierpnia br. naszą parafię opieką duszpasterską objęli Ojcowie Franciszkanie OFM. Nowym proboszczem został mianowany o. Tomasz Skibiński. Wraz z nim do naszej parafii zostali skierowani o. Paweł oraz o. Damian.
tekst i foto: Monika Łukaszów

Czytaj więcej: Franciszkanie przejęli naszą parafię

Pożegnaie ksieży z naszej parafii

ksiezaDecyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego proboszcz naszej parafii ks. Dariusz Pudełko został odwołany z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Na mocy biskupiego dekretu z dniem 26 sierpnia został ustanowiony proboszczem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Dekretem Biskupa Legnickiego został też odwołany dotychczasowy nasz wikary ks. Kamil Bulanda. Podczas niedzielnej Mszy św. (25.08.br) Henryk Babuśka, Władysława Sabat i Maria Zawacka w imieniu całej naszej miejscowości podziękowali Księżom za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzyli radosnego i owocnego posługiwania kapłańskiego w nowej parafii.


Czytaj więcej: Pożegnaie ksieży z naszej parafii

Dożynki cd.

dozynki00Po Mszy św. reprezentanci sołectw wraz ze swoimi wieńcami uroczyście przeszli w korowodzie dożynkowym, na plac przy świetlicy wiejskiej gdzie odbyła się druga część uroczystości. Tam zgodnie z dożynkowa tradycją odbył się obrzęd „obśpiewania wieńców", a następnie gospodarze dożynek przekazali chleb wójtowi Gminy panu Rafałowi Plezi oraz pani Marszałek Elżbiecie Witek. Pokrojony chleb został rozdany wśród zebranych na placu osób, tak, aby każdy mógł spróbować jak smakuje tegoroczny dar.

Czytaj więcej: Dożynki cd.