Koło Gospodyń Wiejskich

Wieniec dożynkowy

prace00Tuż przed dożynkami, panie z Koła Gospodyń Wiejskich jak zawsze miały wiele pracy. Już na kilka dni przed uroczystościami dożynkowymi codziennie spotykały się w świetlicy wiejskiej aby wspólnie pracować przy powstającym wieńcu dożynkowym.

Czytaj więcej: Wieniec dożynkowy

Koło Gospodyń Wiejskich na uroczystościach w Legnickim Polu

gospodynie00W majowy weekend w Legnickim Polu odbył się piknik historyczny w ramach obchodów 775 rocznicy bitwy pod Legnicą. Wśród wielu jarmarcznych straganów, zaprezentowały się także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Zatrzymując się przy naszym straganie można było posmakować różnych wypieków, pieczonej kiełbaski oraz smacznych pierogów.

Czytaj więcej: Koło Gospodyń Wiejskich na uroczystościach w Legnickim Polu

Prace przy wieńcu dożynkowym

wieniec00Tuż przed dożynkami w Nowej Wsi Legnickiej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich jak zawsze miały wiele pracy. Już na kilka dni przed uroczystościami dożynkowymi codziennie spotykały się w świetlicy wiejskiej aby wspólnie pracować przy powstającym wieńcu dożynkowym.

Monika Łukaszów
Foto: Adam BabuśkaCzytaj więcej: Prace przy wieńcu dożynkowym

Stroje dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich

imagesCzerwone, niebieskie a może zielone? Z kwiatami czy z falbanami? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć sobie panie z Nowej Wsi Legnickiej, podczas prac związanych z wyborem i przygotowaniem stroi „galowych” , które będą nosiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich naszej miejscowości.

Czytaj więcej: Stroje dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich świętowały

basen0Z okazji 8 marca, panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Legnickiej postanowiły ten świąteczny dzień wszystkich kobiet, spędzić wyjątkowo i nietypowo, jak dla nich. Postanowiły odpocząć.


Czytaj więcej: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich świętowały