Stowarzyszenie Nowa Wieś Legnicka

Prosimy o głosy na nasz projekt!

projekt0"Rok w obrzędach - od Kupały do Andrzeja". Projekt nr 32 - to projekt Stowarzyszenia „Nasza Nowa Wieś", którego inicjatorką w ramach Budżetu Obywatelskiego "Aktywny Dolny Śląsk" jest pani Wioletta Turkiewicz.  Złożony projekt został zaakceptowany i przeszedł do kolejnego etapu. Teraz wszystko w naszych rękach. Oddajcie głos na projekt nr 32 na stronie Aktywny Dolny Śląsk. Trzeba wejść na listę projektów znaleźć właściwy tj. "Rok w obrzędach - od Kupały do Andrzeja i oddać głos.

Czytaj więcej: Prosimy o głosy na nasz projekt!

Stowarzyszenie ,,Nasza Nowa Wieś – bez prezesa.

Bucki Antoni00Pierwszy i dotychczasowy prezes Stowarzyszenia ,,Nasza Nowa Wieś" złożył rezygnację. Cieszę się – mówi prezes Antoni Bucki, że udało mi się w ramach pracy w tym Stowarzyszeniu dać coś od siebie mieszkańcom Nowej Wsi Legnickiej. Miałem ku temu dobry grunt, dobry czas i dobrych ludzi. To dzięki ludziom dobrej woli, którzy zaufali mi a ja im, mogłem do poprawy wizerunku tej miejscowości dołożyć swoją małą cegiełkę. I za to, moim serdecznym przyjaciołom gorąco dziękuję.Co prawda zostało mi jeszcze wiele pomysłów i marzeń do zrealizowania w tej wsi czy gminie, ale mój czas dobiegł końca. Ciężko pozostawiać to co niedokończone, ale czas odejść, zrobić miejsce innym, lepszym. Mój czas minął. Nie ma ludzi niezastąpionych. Ta maksyma rodem z PRL-u trwa do dnia dzisiejszego. Moja ogromna wdzięczność i uznanie dla moich przyjaciół z którymi dane było mi pracować dla dobra Nowej Wsi Legnickiej, pozostanie w moim sercu na zawsze. Myślę że jeszcze uda mi się podziękować ( może na Jarmarku św. Bartłomieja) wszystkim tym, którzy byli ze mną w naszej pracy na rzecz naszej Nowowiejskiej wspólnoty.

Antoni Bucki


Zasłużony dla Nowej Wsi legnickiej

W 2013 r. Stowarzyszenie rozpoczęło przyznawanie tytułu ,,Zasłużony dla Nowej Wsi Legnickiej”, dla mieszkańców wsi, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla miejscowości i jej mieszkańców.

Czytaj więcej: Zasłużony dla Nowej Wsi legnickiej

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Nasza Nowa Wieś"

ImageW piątek 11 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Legnickiej odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Nasza Nowa Wieś”. Na piątkowym spotkaniu przyjęto sprawozdanie za miniony rok działalności Stowarzyszenia.

Czytaj więcej: Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Nasza Nowa Wieś"

"Nasza Nowa Wieś"

  Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś” powstało 21.06.2011 roku. Na zebraniu założycielskim sformalizowano jego działalność, przyjęto Statut i powołano władze. Działalność, którą wielu członków prowadziło już przez wiele lat otrzymała ramy prawne, co pozwoliło na rozszerzenie jej zakresu.
Poniżej fragment statutu mówiący o celach jakie stowarzyszenie przyjęło.

Czytaj więcej: "Nasza Nowa Wieś"